UA | RU
м. Київ, вул. Бойчука 1/2
пн-сб: 8:00 – 20:00
нд: 9:00 – 20:00

Профілактика ГРВІ

ГРВІ, або гостра респіраторно-вірусна інфекція - широко поширена патологія, на яку хворіють як діти, так і дорослі. Зазвичай неускладнені форми ГРВІ відрізняються сприятливим перебігом і короткою тривалістю.

Такі типові симптоми ГРВІ, як нежить, чхання, кашель, підвищення температури тіла триматися не довше ніж тижні. Але при таких ГРВІ, як наприклад, грип, дуже часто розвиваються серйозні ускладнення - пневмонії, міокардит, перикардити, менінгіти, що нерідко ведуть до летального результату. Особливо небезпечні всякого роду ГРВІ для вагітних жінок, літніх людей, людей з імунодефіцитами, немовлят.

Як і в разі будь-якого захворювання, ГРВІ краще попередити, ніж лікувати. Але чи ефективна при ГРВІ профілактика? Далі в статті розповімо більш детально, як проводитися профілактика ГРВІ, які препарати для цього використовуються, а також які особливості проведення профілактики у вагітних жінок і дітей.
Якщо Ви захворіли і потребуєте допомоги лікаря,ми пропонуємо пройти основні етапи укладання декларації з сімейним лікарем прямо зараз дистанційно, заповнивши форму заявки, і вже мати можливість отримати консультацію сімейного лікаря

Як не захворіти на ГРВІ, загальні принципи

Що робити, щоб не захворіти на ГРВІ? Існує специфічна і неспецифічна профілактика ГРВІ. Специфічна профілактика передбачає вакцинацію і прийом етіотропних препаратів. Неспецифічна профілактика полягає в дотриманні деяких рекомендацій, як не захворіти на ГРВІ.
Ні перший, ні другий вид профілактики не дає стовідсоткової гарантії, що людина не захворіє. Однак специфічна профілактика значно пом'якшує клінічну картину і знижує ризик розвитку ускладнень.

Отже, як не захворіти на ГРВІ? Загальноприйняті профілактичні заходи включають наступне:

  • Зміцнення імунітету - з цією метою можна застосовувати вітамін С, і як окремий препарат, і в складі вітамінно-мінеральних комплексів.
  • Під час епідемії бажано носити маску і уникати тісних контактів з хворими людьми.
  • Часте миття рук.
  • Регулярне провітрювання приміщення.
  • Уникнення величезних скупчень людей (торгові центри, громадський транспорт, кінотеатри та ін.).
  • Зволоження слизової.

Повноцінний відпочинок, фізична активність, адекватний питний режим, повноцінне вітамінізоване харчування.

Профілактика ГРВІ за допомогою препаратів

Специфічна профілактика ГРВІ (препаратами) доцільна в тому випадку, якщо відомий збудник. Наприклад, якщо очікується епідемія грипу, рекомендується хоча б за два тижні до її початку провести вакцинацію. Вакцина містить поверхневі білки вірусу грипу, завдяки чому в організмі виробляються антитіла - при повторному обпаданні вірусу вони розпізнають його і знищують. Вакцинація забезпечує короткочасний імунітет, який зберігається на протязі від 6 до 12 місяців. Тому, вакцинацію слід проводити щорічно.

Ще один метод, яким проводиться профілактика ГРВІ - таблетки. Препарати для профілактики ГРВІ найчастіше показані тоді, коли стався контакт з хворою людиною і існує високий ризик зараження. Така профілактика виправдана переважно тоді, коли мова йде про грип. Препарати для профілактики ГРВІ (грипу) належать до групи інгібіторів нейроамінідази і похідних адамантану.

Ефективність імуностимуляторів та індукторів інтерферону в профілактиці ГРВІ не доведена! Більш того, ці препарати не дозволені до застосування у дітей та вагітних жінок!

Особливий підхід до профілактики ГРВІ у дітей

Профілактика ГРВІ у дітей вимагає особливого підходу, так як більшість з препаратів заборонені для застосування в дитячому віці. Як проводиться профілактика ГРВІ у дітей? Ліки, які можна застосовувати з профілактичною метою у дітей, включають вакцини (від 3 років), деякі противірусні препарати. Однак, ці ліки ефективні переважно при ГРВІ, викликаних вірусами грипу.

Профілактика ГРВІ у дітей проводиться також шляхом промивання носа фізіологічним розчином. Крім цього, існують рекомендації Американської асоціації сімейної медицини по застосуванню з профілактичною метою прибутків.

Способи профілактики ГРВІ при вагітності

Профілактика ГРВІ при вагітності повинна проводитися з особливою обережністю! В першу чергу профілактика ГРВІ вагітним передбачає дотримання всіх загальноприйнятих рекомендацій - уникнення місць величезного скупчення людей, контакту з хворими, дотримання правил гігієни, використання засобів особистого захисту (максі, захисні окуляри), застосування вітамінних препаратів.

Також важлива специфічна профілактика ГРВІ при вагітності - вакцинація. При відсутності протипоказань її рекомендується робити всім вагітним жінкам! Що стосується специфічних медикаментозних препаратів, з ними слід бути обережним і не приймати без консультації лікаря.
Якщо Ви захворіли і потребуєте допомоги лікаря, ми пропонуємо пройти основні етапи укладання декларації з сімейним лікарем прямо зараз дистанційно, заповнивши форму заявки, і вже мати можливість отримати консультацію сімейного лікаря
Схожі статті
Підпишіться в зручному мессенджері
Контакти
01103, м. Київ, вул. Бойчука 1/2

Телефон:
+38 (044) 501-45-80


Email: pharmaclinic.ua@gmail.com

Графік роботи:
пн-сб: 8:00 – 20:30
нд: 9:00 – 20:00
Підписатися
Ліцензія на медичну практику згідно рішення #510 від 02.06.2016
Ліцензія на роздрібну торгівлю медикаментами та товарами медичного призначення Серія АВ #578826 від 19.07.2011
Розробка: Medmarketing