UA | RU
м. Київ, вул. Бойчука 1/2
пн-сб: 8:00 – 20:00
нд: 9:00 – 20:00

Інкубаційний період і заразність ГРВІ

Інкубаційний період — проміжок часу між проникненням патогенної мікрофлори в організм людини до моменту виникнення перших симптомів хвороби.
Інкубаційний період ГРВІ може тривати від кількох годин до 14 днів в залежності від стану імунітету хворого. Найчастіше при ГРВІ інкубаційний період становить 2-3 доби, після чого перетікає в стадію розпалу хвороби.

Скільки часу заразний дорослий або дитина при такій патології? Дане поняття означає період, під час якого хворий є джерелом патогенної мікрофлори і може заразити оточуючих.

Заразність при ГРВІ залежить від типу вірусного ураження. В одних випадках небезпека для оточуючих зникає вже через 2-3 дні після прояву клінічної картини, в інших пацієнт залишається заразним ще кілька днів після зникнення симптоматики.

Визначити, як довго протікає інкубаційний період ГРВІ допоможе лікар, виходячи з присутніх ознак хвороби, анамнезу і типу вірусної інфекції. У будь-якому випадку при розвитку такої патології слід обмежити контакт зі здоровими людьми, щоб уникнути поширення інфекції.
Якщо Ви захворіли і потребуєте допомоги лікаря, пропонуємо пройти основні етапи укладання декларації з сімейним лікарем прямо зараз дистанційно, заповнивши форму заявки, і вже мати можливість отримати консультацію сімейного лікаря

Який інкубаційний період різних видів ГРВІ?

Тривалість інкубаційного періоду залежить від двох чинників:

  • тип патогенного мікроорганізму
  • стан імунітету пацієнта

Інкубаційний період ГРВІ у дорослих визначається типом захворювання, так як дане поняття об'єднує групу патологій зі схожою симптоматикою:
Важливо знати!
При деяких видах респіраторного захворювання заразний період настає ще до моменту появи перших симптомів. Тому в період епідемії краще уникнути контакту з великою кількістю людей.

Що значить період заразністі ГРВІ?

Період заразливості ГРВІ — часовий проміжок, при якому спостерігається виділення збудника з організму хворого. Тобто пацієнт стає джерелом вірусу, що викликав патологію і може передати його оточуючим.

При ГРВІ період заразністі визначається типом вірусної інфекції.

Також необхідно розуміти, що розвиток ГРВІ — не обов'язково наслідок контакту з носієм інфекції. Деякі види патології розвиваються при недотриманні правил гігієни або присутності негативних чинників, що пригнічують імунітет.

Що стосується конкретно ГРВІ, заразний період в середньому становить від 3-4 до 12 днів. У цей момент передача інфекції відбувається повітряно-крапельним шляхом. Деякі види збудників патології виділяються з організму пацієнта протягом декількох днів навіть після стихання симптоматики.

Скільки людина заразна при ГРВІ?

Часте питання, яке чують лікарі: скільки часу людина заразна при ГРВІ. Однозначної відповіді не існує. Скільки часу людина заразна при ГРВІ залежить від типу інфекції:
При виникненні ГРВІ, як довго людина заразна лікар може сказати індивідуально.

Чи заразна людина після закінчення ГРВІ?

Скільки часу людина заразна після ГРВІ? Після стихання симптомів грипу і парагрипу ризик зараження відсутній.

Скільки заражений ГРВІ-хворий при виявленні аденовірусу? У цьому випадку період заразністі триває ще 3-4 доби з моменту стихання клінічних проявів хвороби.
Якщо Ви захворіли і потребуєте допомоги лікаря, ми пропонуємо пройти основні етапи укладання декларації з сімейним лікарем прямо зараз дистанційно, заповнивши форму заявки, і вже мати можливість отримати консультацію сімейного лікаря
Схожі статті
Підпишіться в зручному мессенджері
Контакти
01103, м. Київ, вул. Бойчука 1/2

Телефон:
+38 (044) 501-45-80


Email: pharmaclinic.ua@gmail.com

Графік роботи:
пн-сб: 8:00 – 20:30
нд: 9:00 – 20:00
Підписатися
Ліцензія на медичну практику згідно рішення #510 від 02.06.2016
Ліцензія на роздрібну торгівлю медикаментами та товарами медичного призначення Серія АВ #578826 від 19.07.2011
Розробка: Medmarketing