UA | RU
м. Київ, вул. Бойчука 1/2
пн-сб: 8:00 – 20:00
нд: 9:00 – 20:00

Як виявити гастрит: діагностика захворювання

Як виявити гастрит? Таке питання часто виникає у пацієнтів, які відчувають неприємні симптоми з боку травного тракту. Діагностика гастриту включає комплексне обстеження пацієнта лабораторними та інструментальними методами. Як виявити гастрит в кожному клінічному випадку лікар визначає індивідуально.
Якщо Ви захворіли і потребуєте допомоги лікаря,ми пропонуємо пройти основні етапи укладання декларації з сімейним лікарем прямо зараз дистанційно, заповнивши форму заявки, і вже мати можливість отримати консультацію сімейного лікаря

Як проявляється гастрит?

Щоб зрозуміти, як виявляється гастрит, необхідно уточнити його основні клінічні симптоми.

На початкових стадіях захворювання можуть розвиватися неспецифічні прояви, які іноді ускладнюють діагностику та призводять до пізнього звернення до лікаря.
Серед них виділяють:

  • дискомфорт, відчуття стискання в епігастральній ділянці
  • печію або кислу відрижку, яка турбує пацієнта після прийому їжі, має кислий присмак
  • наліт на поверхні язика, що має білий відтінок
  • диспепсичні розлади з нудотою, яка з'являється періодично, блювотою, що приносить полегшення, а також розладами стільця — у пацієнтів на початкових стадіях з'являється схильність до проносів, які в подальшому змінюються запорами
  • періодичне підвищення температури — вона може з'являтися в різний час і не досягає фебрильних цифр
  • больовий синдром в епігастрії — носить переважно ниючий, тягнучий характер

Дані симптоми можуть бути проявом різних захворювань травного тракту.

У гострому періоді гастрит проявляється вираженим больовим синдромом в верхніх відділах живота. Біль змушує пацієнта зайняти вимушене положення. На тлі розвитку захворювання з'являється нудота і блювота. Блювотні маси мають кислий запах, а також домішки жовчі.

Хронічний гастрит: як проявляється така форма патології? У цьому випадку клінічна картина буде розмитою. У пацієнта періодично виникає дискомфорт в епігастрії, тяжкість після прийому їжі, погіршення апетиту, печія і відрижка з неприємним запахом. Хворі часто зіштовхуються з диспепсичними ознаками, пов'язаними з порушенням перетравлення їжі.

Діагностика гастриту

Якщо є підозра на гастрит, діагностика є обов'язковою мірою для правильної постановки діагнозу, а також уточнення можливої причини захворювання.

Першим етапом є бесіда з пацієнтом і уточнення основних скарг, провокуючих чинників і супутніх патологій. На підставі цієї інформації лікар визначає план ведення і особливості терапії.
Якщо у пацієнта виявлено гастрит, діагностика якого проведена на ранніх етапах, терапія має виражений ефект і самопочуття поліпшується за короткі терміни.

Основні методи визначення гастриту

Як визначити гастрит? Спочатку необхідно провести огляд пацієнта, уточнити локалізацію болю, оцінити стан слизової рота, а також температуру тіла. Серед основних методів діагностики виділяють лабораторні та інструментальні дослідження.
Лабораторна діагностика гастриту включає:

  1. Загальноклінічний аналіз крові. Гастрит супроводжується зниженням рівня гемоглобіну через порушення всмоктування поживних речовин. Збільшення швидкості осідання еритроцитів відображає запальний процес в організмі.
  2. Дослідження шлункового соку. Отриманий методом гастроскопії секрет, що виробляється залозистими клітинами, дозволяє виявити хелікобактерну інфекцію і підвищений вміст гастрину.
  3. Аналіз калу. Методика уточнює характер травної функції.
  4. РН-метрія. Показує рівень кислотності в шлунку.

Як визначити гастрит інструментальними методами? В діагностиці часто використовується гастроскопія. Це ендоскопічне дослідження, яке дозволяє оцінити стан слизової оболонки шлунка, виявити ділянки ерозійних або виразкових, а також рубцевих змін.

Якщо Ви захворіли і потребуєте допомоги лікаря, ми пропонуємо пройти основні етапи укладання декларації з сімейним лікарем прямо зараз дистанційно, заповнивши форму заявки, і вже мати можливість отримати консультацію сімейного лікаря
Також під час процедури може виконуватися біопсія і тест на наявність хелікобактерної інфекції.

Раннє проведення діагностики дозволяє своєчасно виявити захворювання, розробити ефективну схему лікування і уникнути ускладнень, тому при підозрі на гастрит слід відразу ж записатися на консультацію до гастроентеролога.
Схожі статті
Підпишіться в зручному мессенджері
Контакти
01103, м. Київ, вул. Бойчука 1/2

Телефон:
+38 (044) 501-45-80


Email: pharmaclinic.ua@gmail.com

Графік роботи:
пн-сб: 8:00 – 20:30
нд: 9:00 – 20:00
Підписатися
Ліцензія на медичну практику згідно рішення #510 від 02.06.2016
Ліцензія на роздрібну торгівлю медикаментами та товарами медичного призначення Серія АВ #578826 від 19.07.2011
Розробка: Medmarketing